“یمانی دروغین”(۱)

بسم الله الرّحمن الرّحیم

یکی دیگر از نشستهای روایت عهد  تحت عنوان “یمانی دروغین”  با همکاری کانون بسیج هنرمندان در روز پنج شنبه مورخه ۱۹ اردیبهشت ۹۲ برگزار شد.

استاد رائفی پور پژوهشگر توانای حوزه آخرالزمان و مهدویت در این نشست، با پرداختن به مبنا و ریشه های پیدایش جرایانات انحرافی مهدویت در کشور عراق، اهمیت کلیدی  این کشور و لزوم هوشیاری تمامی شیعیان در این زمینه را یادآور شدند.

استاد در ابتدا موضوع شناخت مدعیان دروغین را در راستای مبحث آزمون چهارم عبرت های بنی اسرائیل یعنی آزمون افراد مستجاب الدعوه برشمردند.

منجی گرایی و انتظار منجی طی سال های اخیر مخصوصا از سال ۲۰۰۰، در بیشتر کشورها اهمیت خاصی پیدا کرده است. ایشان با اشاره به نظر سنجی های مختلف در این زمینه در کشورهای مختلف جهان نشان دادند که میل و اشتیاق و اعتقاد به ظهور منجی( در زمان حیات خود فرد) بین مسیحیان ومسلمان رشد چشم گیری داشته است.

یکی از کشورهایی که در بحث ظهور و آخرالزمان اهمیت بسزایی دارد عراق است کشوری که هم برای شیعیان و مسلمانان و هم برای دشمنان و غرب، وعده­گاه اتفاقات مهمی در عصر ظهور است.

به همین علت، در این کشور ظهور مدعیان دروغین مهدویت دور از انتظار نیست.

استاد رائفی پور به بررسی زندگانی و فعالیت های سیاسی- مذهبی چند تن از این مدعیان پرداختند. افرادی که از هر راهی برای تضعیف مرجعیت تشیع وارد شدند و یا با ایجاد افراط و تفریط در پیروی از علمای سرشناس، انحرافی بزرگ را رقم زدند.

ایشان در ادامه تببین جریانات انحرافی در عراق، به احمد الحسن ایمانی رسیدند، شخصی که هم اکنون در کنار فردی دیگر به نام حسنی صرخی علاوه بر جذب و انحراف افراد ناآگاه دوستدار اهل بیت، به تضعیف و مبارزه با علمای شیعه فعال در عراق نظیر آیت الله سیستانی می پردازند.

نکته بسیار جالبی که استاد اشاره نمودند این است که این دو تن از اعضای فعال حزب بعث در دوران صدام بوده­اند که بعد از اتمام دوره حکومت بعث با دیدن دوره هایی در زمینه علوم غریبه، و تظاهر به اسلام و تشیع و با حمایت حکومت وهابی عربستان و امارات، مامور به ایجاد انحراف در عرصه مهدویت در بین شیعیان شدند.

از ادعاهای عجیب این شخص چند نمونه بیان می شود:

انتصاب از طریق ۵ پدر به حضرت صاحب الزمان

من یمانی موعودم

من اولین مهدی از ۱۲ مهدی در اخرالزمان هستم(که حتی چنین روایتی از لحاظ سند بسیار ضعیف وچه بسا ساختگی باشد)

فرستاده حضرت بقیه الله اعظم هستم

دستور به ترک تقلید از مراجع عظام و همچنین مطرود دانستن حکومت جمهوری اسلامی و ولایت فقیه

ادعای عصمت

ادعای توان مناظره

استفاده از علوم غریبه و شیاطین در خواب سازی افراد برای القای حقانیت خود که البته طبق بیانات حضرات معصومین هیچ گونه خوابی حجت نیست حتی اگر شخصی در چهره اهل بیت جلوه کند.

استاد  نکته ای را گوشزد نمودند که احتمال قریب به یقین باید منتظر مدعیان جدیدی باشیم که ایرادات مدعیان فعلی نظیر احمد حسن یمانی را دارا نیستند چرا کهاز تبعات چنین سخنرانی هایی این است که با نقد و ایرادات ادعاهای این فرد، رصد کنندگان به فکر جایگزین جدیدی خواهند بود که به واقعیت روایات نزدیک تر است.

در ادامه این جریانات نیز احتمال ظهور مدعیانی با عنوان خود امام زمان هم وجود دارد چرا که طبق وجود اسناد، چنین فردی هم اکنون نیز در سیر برنامه ریزی توطئه گران وجود دارد.

در ادامه استاد به بیان شباهت عجیب این گروهک ها با گروههای انحرافی وهابی پرداختند.

از جمله انجام عملیات تروریستی و کشتار به بدترین وجه و ویرانگری و بمب گذاری، که دلیل دیگری بر رد ادعای آنان و صحت ارتباطشان با وهابیت فتنه­گر است.

استاد رائفی پور با بیان حدیثی صحیح از امام علی علیه اسلام به بحث خود پایان دادند، امیرالمومنین فرمودند: از اولاد من هر کس قبل از مهدی بیاید و ادعایی کند از من نیست. دجال از دجله بصره خروج می کند و او ربطی به من ندارد او مقدمه دجالین است.(ملاحم و فتن-باب ۳۶)

این بود گوشه ای از محتوای مطالب ارائه شده که امید است در بیان مهمات جلسه کوتاهی صورت نگرفته باشد.

به امید ظهور مولی و سرورمان حضرت حجت (عج) که صد البته نزدیک است.

1

منبع:

فاراقلیط

ویدیو های پیشنهادی برای شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *