پیام نوروزی اوباما+پاسخ

در این فیلم پیام نوروزی اوباما و همچنین بخش هایی از سخنرانی مهم مقام معظم رهبری درباره مذاکره با آمریکا نمایش یافته است.

رجانیوز در زمینه پیام نوروزی اوباما نوشت:

به گزارش رجانیوز، اوباما روز دوشنبه در یک پیام ویدیویی به مناسبت عید نوروز بار دیگر خواست های دولت آمریکا را در زمینه برنامه هسته ای ایران تکرار کرد.

با تبریک عید نوروز به مردم ایران گفت که از زمانی که رییس جمهور شده است تلاش کرده است از عید نوروز به عنوان فرصتی برای گفتگو با مردم و دولت ایران استفاده کند.

اوباما در این پیام با تکرار ادعاهای آمریکا در زمینه برنامه هسته ای ایران از ایران خواسته است تا با شفاف سازی در زمینه برنامه هسته ای خود زمینه حل و فصل مساله هسته ای خود را فراهم کند.

وی گفت: زمان آن رسیده است که دولت ایران اقدامات فوری و ملموسی برای کاهش بحران ها و تلاش برای حل دائمی مسئله هسته ای اش بکار بگیرد.

رییس جمهور آمریکا با تکرار این مساله که اولویت این کشور حل مساله هسته ای ایران از راه های مسالمت آمیز است تاکید کرده است در صورت بهبود روابط ایران و آمریکا، ایرانیان می توانند از فرصت های روابط گسترده با آمریکا و جهان بهره مند شوند.رییس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرده است که فصل بهار زمینه ای برای آغاز حل مساله هسته ای و روند بهبود در روابط ایران و آمریکا شود.

اوباما در عین حال تهدید کرده است که ادامه مسیر کنونی ایران در زمینه برنامه های هسته ای به انزوا و فشارهای بیشتر خواهد انجامید.

این پیام اوباما نیز نشان می دهد که وی تنها سعی کرده با لفاظی و یک اقدام نمایشی، دست به جلب اعتماد مردم ایران بزند اما در این کار نیز بسیار ناشیانه عمل کرده و اگرچه در ابتدای پیام خود تاکید کرده که بر  حل و فصل موضوع هسته ای ایران از طریق گفتگو اصرار دارد اما در انتهای پیام خود به نقض این ادعا پرداخته و با لحنی تهدید مانند از ادامه فشارها بر مردم ایران سخن گفته است!

اوباما توضیح نداده که حرکت کنونی ایران در مسیر هسته ای شدن که طبق آخرین گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز انحرافی در آن به سمت تسلیحات هسته ای دیده نشده است،  به چه علت منجر به نگرانی امریکاست و مردم ایران برای چه باید فشارها و تحریم های اتحادیه اروپا و غرب را در این  مسیر شاهد باشند؟

مواضع و رفتارهای دوگانه امریکا طی سالهای بعد از انقلاب اسلامی بگونه ای بوده است که این دولت در میان مردم ایران فاقد حداقل های اعتبار شده است؛ ادعای گفتگو با ایران به همراه شدید ترین تحریم ها و فشارهای بین المللی باعث شده تا علیرغم گذشت ۳۴ سال از انقلاب، "مرگ بر امریکا" یکی از شعارهای اصلی مردم ایران باشد و تلاشهای نخ نما شده و ناشیانه اوباما مانند ارسال پیام نوروزی برای مردم ایران، بیشتر جنبه طنز در افکار عمومی ایرانیان داشته باشد.

هم چنین بر پایه خبری که عصر ایران منتشر کرده است، ادعای اوباما درباره انزوا و فشارهای بیشتر به ایران در حالی است که روز گذشته روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت که مقامات و تحلیلگران آمریکایی از اینکه تحریم ها مردم و دولت ایران را خسته کرده و ناامید کند، دلسرد شده اند و معتقدند تحریم ها نتوانسته تغییری در عزم و اراده ایران وارد کند.

گفتنی است در نخستین روز سال ۸۸ نیز زمانی که تنها ساعاتی از پیام تبیریک نمایشی اوباما خطاب به ایرانیان می گذشت، رهبر معظم انقلاب در جمع پرشور زوار حرم رضوی علیه السلام فرمودند:

"آنها می‌گویند بسوی ایران دست دراز کرده‌ایم و ما می‌گوییم اگر آمریکا در زیر دستکش مخملی، دستی چدنی را پنهان کرده باشد این اقدام هیچ معنا و ارزشی ندارد… تغییر نباید لفاظی و با نیت ناسالم باشد و اگر می‌خواهید ضمن حفظ همان اهداف قبلی، فقط سیاستها و تاکتیکها را عوض کنید این یک خدعه است نه تغییر و اگر تغییر واقعی مورد نظر شماست باید در عمل مشاهده شود و به هر حال همه مسئولان آمریکایی و دیگران بدانند که ملت ایران را نمی‌شود فریب داد یا ترساند. حرف ما این است که تا وقتی دولت آمریکا روشها، سیاستها، اقدامات و جهت گیریهای خصمانه سی سال گذشته را دنبال می کند ملت ما نیز همان ملت سی سال گذشته است که روز بروز قوی تر، آبدیده تر و با تجربه تر شده است."

(Visited 65 times, 1 visits today)

ویدیو های پیشنهادی برای شما