نویسنده “صنعت هولوکاست”

فیلم معرفی نورمن فینکلشاین

نورمن فینکلشتاین استاد یهودی‌زاده علوم سیاسی دانشگاه‌های آمریکاست که به دلیل مواضع ضدصهیونیستی خود از دانشگاه اخراج‌ شده است. این استاد علوم سیاسی با اینکه چندین سال طرفدار و موافق رژیم آمریکا بوده، اما چند وقتی است که به ماهیت واقعی سیاست‌های آمریکایی و صهیونیستی پی برده و با عقاید ضدصهیونیستی و روشنگری درباره عواقب سیاست‌های آمریکایی – صهیونیستی و قلم زدن در این زمینه هزینه‌های بسیاری را متحمل شده است.

فینکلشتاین که به ایران سفرکرده بود، در برنامه «راز» نادر طالب‌زاده حضور پیدا کرد و به گفت‌وگو با او و فؤاد ایزدی، از اساتید دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و از کارشناسان فعال در زمینه آمریکاشناسی با موضوع «صنعت هولوکاست و آزادی بیان در غرب» نشست. وی سفری به مشهد مقدس هم داشت.

کلیپ ؛ آن مرد که می‌گفت

فینکلشتاین معتقد است که اسرائیل روی خاکستر هولوکاست بنا شده است. او می‌گوید اسرائیل در حال ارتکاب یک هولوکاست در غزه و در حق فلسطینیان است. به عقیده فینکلشتاین رژیم صهیونیستی یک دولت تروریستی است که به‌وسیله تطهیر و پاک‌سازی قومی‌در منطقه به وجود آمده است. پدر و مادر فینکلشتاین در جنگ جهانی دوم از دست نازی‌ها جان سالم به در برده‌اند و به ایالات متحده پناهنده شده‌اند. او در کتاب خودش با نام (صنعت هولوکاست) بسیاری از رهبران برجسته یهودی را متهم به سوء استفاده از قربانیان هولوکاست کرده است.

او در برنامه «راز» یک موضوع جدی دیگر هم درباره آمریکا مطرح کرد و آن انحصارطلبی هسته‌ای بود. فینکلشتاین تصریح کرد کشورهایی که خود قوانین بین‌المللی را نقض کرده و با وجود امضای ام‌پی‌تی، تسلیحات هسته‌ای دارند، چگونه می‌توانند ایران را به خاطر بهره‌برداری از انرژی هسته‌ای، آن هم برای استفاده‌های صلح‌آمیز مؤاخذه کنند؟ امروز هیچ مدرکی مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای وجود ندارد و ناقضان قوانین بین‌المللی، همانهایی هستند که با وجود امضای معاهده تسلیحات هسته‌ای دارند و برای خود حق انحصاری قائل شده‌اند.

(Visited 74 times, 1 visits today)

ویدیو های پیشنهادی برای شما