فرانسه،اعتبار از دست رفته

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیرشان با پنجاه هزار فرمانده بسیج، در بخشی از بیاناتشان، در تحلیل کوتاهی علت از دست رفتن اعتبار سیاسی دولت فرانسه را بیان کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی به همین جهت، کلیپ صوتی «فرانسه، اعتبار از دست رفته» را تهیه و منتشر کرد.

* امروز بسیارى از مشکلاتى که در کشورهاى اروپائى، مثل انگلیس، مثل فرانسه، مثل آلمان، مثل ایتالیا وجود دارد، ناشى از این است که سیاستهاى شبکه‌ى خبیث صهیونیستى بر دولتهاى این کشورها حاکم است. اینها از سرمایه‌داران و کمپانى‌داران صهیونیست که در دنیا زیادند، چشم میزنند و حساب میبرند. در آمریکا هم همین جور است. تملق‌گوئى به صهیونیستها، یک شیوه‌ى معمول در بین قدرتمندان آمریکاست. در اروپا هم کم و بیش همین جور است. وقتى ملتها – چه ملت آمریکا، چه ملتهاى اروپا – بدانند که خیلى از این بدبختى‌ها ناشى از سلطه‌ى شیطانى و اهریمنى این شبکه است، یقیناً انگیزه‌شان بیشتر خواهد شد، حرکتشان شدیدتر خواهد شد. ممکن است امروز آمریکا با پلیس، بلکه با ارتش، مردم را سرکوب کند – که سابقه هم دارد؛ چند سال قبل از این در شیکاگو یک حرکتى به وجود آمد، ارتش را وارد کردند؛ گمانم زمان کلینتون بود، حاکمیت آن مجموعه‌ى قبل از بوش – هیچ ابائى ندارند؛ ارتش را وارد میکنند، مردم را سرکوب میکنند، میزنند، میکُشند، زندانهاى سخت میکنند؛ این حرکت سرکوب میشود، اما از بین نمیرود؛ آتش زیر خاکسترى خواهد ماند و یک روزى آنچنان شعله خواهد کشید که همه‌ى این بناى پوشالى استکبارى و سرمایه‌دارى را خواهد سوزاند و خاکستر خواهد کرد.
دیدار دانشجویان کرمانشاه ۱۳۹۰/۰۷/۲۴

* دولت فرانسه در دوران ژنرال دوگل که رئیس جمهور فرانسه بود، اجازه نداد که انگلیس وارد اتحادیه‌ى اروپا بشود. چرا؟ گفتند انگلیس وابسته‌ى به آمریکاست؛ نوع ارتباطات انگلیس و آمریکا، اتحادیه‌ى اروپا را از استقلال مى‌اندازد. دوگل نگذاشت که انگلیس وارد اتحادیه‌ى اروپا شود، به خاطر ارتباط و اتصال و وابستگى به آمریکا. این مربوط به آن روز فرانسه است. این آقائى که امروز در فرانسه سر کار است، حرفهاى آمریکا را رله میکند؛ همان حرفهائى را که آنها میخواهند، آنچه که در دل آنهاست، تکرار میکند؛ شده تابع محض! خب، این ضعف است. کار اروپا به اینجا رسیده است. این فرانسه است؛ کشورهاى دیگر اروپائى هم به طریق اولى‌ همین طورند. این ضعف این دستگاه‌هاست.

خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۹۰/۱۱/۱۴

* در اروپا ملت فرانسه یک روزی اعتبار سیاسی به دست آورد به خاطر این که رئیس‌جمهور آن روز فرانسه اجازه نداد انگلیس را به خاطر این که انگلیس وابسته به آمریکاست اجازه نداد که انگلیس وارد بازار مشترک اروپا بشود. این مایه اعتبار فرانسه شد. در دنیا آن روز دولت فرانسه اعتبارش زیاد شد به خاطر این که در مقابل آمریکا ایستاد و انگلیس را که متصل به آمریکا بود اجازه نداد وارد بازار مشترک اروپا بشود. اعتبار یک ملت این جور به وجود می آید. حالا همان کشور دولتمردانش نه فقط مقابل آمریکا بروند در مقابل صهیونیست‌های نحس نجس اظهار کوچکی و تواضع بکنند. این مایه سرشکستگی ملت فرانسه است که البته باید خودشان علاج کنند.
دیدار بسیجیان ۱۳۹۲/۰۸/۲۹

* رئیس جمهور آمریکا میگوید که امنیت اسرائیل خط قرمز اوست. این خط قرمز را چه عاملى ترسیم کرده است؟ منافع ملت آمریکا، یا نیاز شخص اوباما به پول و پشتیبانى کمپانى‌هاى صهیونیستى براى به دست آوردن کرسى دومین دوره‌ى ریاست جمهورى؟ تا کى شماها خواهید توانست ملتهاى خود را فریب دهید؟ آن روزى که ملت آمریکا بدرستى دریابد که شماها براى چند صباح بیشتر باقى ماندن در قدرت، تن به ذلت و تبعیت و خاکسارى در برابر زرسالاران صهیونیست داده‌اید و مصالح ملت بزرگى را در پاى آنان قربانى کرده‌اید با شما چه خواهند کرد؟
کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ ۱۳۹۰/۰۷/۰۹

(Visited 15 times, 1 visits today)

ویدیو های پیشنهادی برای شما