سیما برای بودجه، فرهنگ فروشی‌ نکند

حجت الاسلام ماندگاری در برنامه چهارشنبه هفته گذشته برنامه «سمت خدا» ضمن انتقاد از ترویج فرهنگهای غلط از صدا و سیما افزود: من به این دلیل به این درخواست شما پاسخ ندادم چون تا زمانی که لقمه حرام در سفره مردم است سیر و سلوک معنا ندارد. در اسلام تاکید شده که هرکس لقمه ای حرام در سفره اش باشد تا چهل روز عباداتش پذیرفته نمیشود پس مدیران ما را چه شده است؟! تا زمانی که بد حجابی و بی حجابی وجود داردتا زمانی که ربا خواری در بانکها وجود دارد تا زمانی که رشوه خواری وجود دارد تا زمانی که همین رسانه ملی که منبع تولید فکر است و مصرف گرایی را در تبلیغات نظام سرمایه داری به خورد مردم میدهد چگونه میتوان انتظار سیر و سلوک داشت؟!
 اگر تبلیغات حرف اول را بزند، یعنی نظام سرمایه‌داری می‌خواهد حاکم بر صدا و سیما شود. نظام سرمایه‌داری که آقا با بنزش، با پاپیونش، با کراواتش تا دم در استودیو بیاید، و چون پول می‌دهد کسی جرأت نکند به او چیزی بگوید. این یعنی انقلاب ما؟! صدا و سیما الآن شما حکم متولی یک تولید فکر و فرهنگ را برای مردم دارید. ما می‌خواهیم زیر بار نظام سرمایه‌داری نرویم. نظام سلطه نرویم. حاضر هستیم، کمتر سریال ببینیم، کمتر فیلم ببینیم، دو تا شبکه‌ی ما کم شود ولی صدا وسیمای ما فرهنگش زیر نظر نظام سرمایه‌داری نرود.
یعنی چه که حتی در برنامه کودک هم شاهد تبلیغ محصولات نظام سرمایه دار کشور هستیم؟!.. این در حالی است که در آئین نامه خود صدا و سیما امده که هرگونه تبلیغ ، قبل ، حین و بعد از برنامه کودکان ممنوع است اما در صدا و سیما بجای آنکه توجه کودک به برنامه سازی برنامه سازان و تولید کنندگان فکر باشد به محصولات نظام سرمایه داری سوق داده میشوند…! این یعنی چه که صدا و سیما تبلیغ میکند مصرف گرایی هرچه بیشتر را ؟!… مثلا همین همراه اول و ایرانسل چرا تبلیغاتشان پخش می شود که تشویق به تماس های غیر ضروری میکنند در اینصورت برنده خودرو میشوید و یک شبه بدون زحمت میلیونر شوید؟
وی افزود: این مردمی که مسجدها را اداره می‌کنند. این مردمی که محافل اهلبیت را دارند اداره می‌کنند، مردم بیایند بانی شوند حتی خیرین، بگویند: ما این برنامه‌ی صدا و سیما را اداره می‌کنیم. اشکالی ندارد! حتماً باید برنامه‌های ورزشی و فیلم و سریال، اسپانسر داشته باشد، ما می‌گوییم پشتیبان داشته باشد. برنامه‌های مذهبی هم بیایند بگویند: آقا، ما این برنامه را پشتیبانی می‌کنیم، شما این فرهنگ‌ها را به مردم بدهید، مشکل هزینه نداشته باشیم. این نقش مردم است!
من همچنین پیشنهاد میکنم همسران مسئولان که الان دارند در منزل این برنامه را می بینند به همسرانشان سفارش کنند تا بودجه بیشتری برای صدا و سیما در نظر بگیرند.

منبع: مشرق نیوز

ویدیو های پیشنهادی برای شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *